ZACISKI KLAMROWE RATHMANN

Zaciski klamrowe zapewniają najlepsze zamknięcie zbiorników i zdefiniowany nacisk uszczelniający w połączeniach powierzchniowych.

Zaciski śrubowe (śruby zaciskowe, śruby klamrowe) zapewniają zdefiniowany nacisk uszczelniający
w połączeniach powierzchniowych. Do zalet klamrowych zacisków należy centralny docisk uszczelnienia, szybkie luzowanie i demontaż łączonych elementów oraz brak ryzyka dekompletacji połączenia. Zaciski śrubowe (śruby zaciskowe, śruby klamrowe) produkcji RATHMANN znajdują od wielu lat zastosowanie na największych cukrowniach całego świata. Są stosowane na takich urządzeniach jak aparaty wyparne opadowe, filtry płytkowe do soku po I i II saturacji, poziome mieszadła cukrzycy. Podstawowe zalety to centralny docisk uszczelnienia, szybkie luzowanie i demontaż, brak ryzyka dekompletacji połączeń. Ponadto systemy zamknięć RATHMANN znajdują z powodzeniem zastosowania również na homogenizatorach, różnego typu mieszalnikach oraz reaktorach chemicznych,
które są stosowane głównie w przemyśle chemicznych, kosmetycznym, farmaceutycznym oraz spożywczym. Zaciski RATHMANN są również stosowane na największych drukarniach w Polsce jako systemy szczelnych zamknięć na sortownikach.


Do najpopularniejszych zastosowań należą:
•  zaciski dla zbiorników, systemy zamknięć obudów filtrów, systemy zamknięć mieszalników, zbiorników procesowych.