STATYCZNE KULE MYJĄCE RinseClean® Seria 5B2/5B3

Statyczne kule myjące zaliczane są do pierwszej klasy efektywności mycia. Seria 5B2 / 5B3 przeznaczona jest do zbiorników o średnicy nieprzekraczającej 5,5 m. W porównaniu do głowic rotacyjnych kule statyczne w mniejszym stopniu wykorzystują oddziaływanie mechaniczne na mytą powierzchnię.

Z uwagi na prostą konstrukcję cieszą się w niektórych zastosowaniach niesłabnącą popularnością. Do grupy takich zastosowań należą aplikacje o wysokich wymaganiach higienicznych. Spełnienie ich w przypadku konstrukcji rotacyjnych jest trudniejsze i  bardziej kosztowne.  Ale zapewnienie najlepszego poziomu właściwości higienicznych kul statycznych wymaga przy opracowaniu produktu również solidnego podejścia w każdym szczególe.

 

Dotychczasową, sprawdzoną wysoką jakość wykonania statycznych kul myjących uzupełniono zatem u Lechlera w nowej serii o kilka cech rozszerzających koncepcję higieniczną wyrobu. Udoskonalono technologię łączenia elementu kulistego z króćcem, uzyskując spoinę o wyjątkowej gładkości. Do znakowania produktu zastosowano metodę laserową, zapewniającą doskonałą czytelność i trwałość oznakowania przy absolutnie minimalnym wpływie na jakość powierzchni. Zastosowano również nowy rodzaj zawleczki, mający jedynie 2 punkty styku z powierzchnią przyłącza. Otwory kuli myjącej wykonywane są teraz nowoczesną technologią drążenia, która w porównaniu do klasycznego wiercenia skrawającego zapewnia wysoką precyzję oraz wyklucza ryzyko powstawania zadziorów na krawędziach. Standardowo powierzchnia kul myjących Lechlera wykonywana jest z chropowatością nie większą niż Ra = 0,8 µm. Na życzenie można otrzymać także kule myjące wypolerowane do chropowatości nie przekraczającej Ra = 0,5 µm po stronie zewnętrznej.

Głowice 5S2/5S3 produkowane są ze stali kwasoodpornej 316L. Dopuszczalna temperatura wynosi 200°C. Oferowane są z różnymi przyłączami procesowymi. W przypadku podwyższonych wymagań higienicznych użyć można wariantów z przyłączami nasadowymi, dopasowanymi do najczęściej spotykanych standardów rur. Stosowane są przy tym normy EN 10357 B, A i D. Poza tym zamawiać można przyłącza gwintowane lub do wspawania. Montaż w zbiorniku dopuszczalny jest w dowolnej orientacji.