OSŁONY - BEZPIECZEŃSTWO ORAZ OCHRONA LUDZI I MASZYN

Pył, brud i ruchome elementy mogą spowodować poważne uszkodzenia i kosztowne przestoje maszyn.

Zastosowanie takich elementów jak osłony mieszkowe lub osłony teleskopowe, pozwalają uniknąć niepotrzebnych przestojów w produkcji oraz chronią pracowników, przed kontaktem z ostrymi i ruchomymi elementami maszyn, podczas obsługi kuźniarek, giętarek, pras, zwijarek, zawijarek i innych urządzeń do obróbki plastycznej.

Osłony teleskopowe

Osłony teleskopowe chronią powierzchnie prowadnic maszyn, wrzecion, wałów i innych wrażliwych części obrabiarek, podwyższając ich trwałość i zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym. Zapewniają optymalną ochronę przed wiórami, brudem, kurzem, płynami i niezamierzonej ingerencji ludzi. Osłony teleskopowe, składają się z określonej ilości pojedynczych blaszanych segmentów, które mogą się między sobą wzajemnie przesuwać, tworząc tym samym układ teleskopowy.

HENNLICH osłony teleskopowe

Mieszki osłonowe, harmonijkowe

Podstawowym zadaniem osłon mieszkowych i harmonijkowych jest ochrona ruchowych elementów maszyn, takich jak siłowniki hydrauliczne, pokrywy pras i wrzecion, cylindrów lub tulei przegubowych, przed dostawaniem się do ich wnętrza brudu, kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować ich uszkodzenie.

HENNLICH Mieszek chroniący cylinder pneumatyczny


Szukasz optymalnego rozwiązania?

Służymy pomocą techniczną i doradztwem.

zapytaj o cenę
wykonania osłonY