NOWY PRODUKT XactClean® HP+

Głowice myjące XactClean® HP+ wzbogacają dotychczasową ofertę zaawansowanych urządzeń myjących Lechlera. Należą one do grupy głowic wirujących o regulowanym ruchu. Zaliczają się do 4 klasy efektywności mycia, dzięki czemu zapewniają skuteczne usuwanie od średnich do silnych zabrudzeń.

Zwiększone nominalne wartości natężeń przepływu w powiązaniu z regulacją obrotów czynią głowice myjące XactClean® HP+ szczególnie przydatnymi w procesach czyszczenia zbiorników o większych gabarytach. Urządzenia nowej serii mogą być skutecznie stosowane w zbiornikach o średnicy dochodzącej do 10 m. Urządzenie wyposażone zostało w specjalnie skonstruowane dysze płaskostrumieniowe wytwarzające mocne strumienie o wyraźnych ostrzach. Zadbano również o optymalizację kątów rozprysku poszczególnych strug, co przyczyniło się do wzrostu siły natrysku. Do napędu użyto zwartej jednostki przekładniowej, również specjalnie skonstruowanej przez inżynierów Lechlera w oparciu o szczegółowe badania i pomiary optymalnej dla procesów mycia prędkości obrotowej. Napęd ten sprawia, że głowica nie wiruje zbyt szybko, pozwalając na systematyczne, skuteczne odziaływanie wytwarzanych strumieni na czyszczoną powierzchnię. Użytkownicy zbiorników cieszyć się będą mogli tą zaletą zapewne przez długi czas, gdyż przy opracowaniu nowej konstrukcji nie pominięto modernizacji łożysk kulkowych. Wybrano łożyska 2-rzędowe z kulkami o odporności na korozję co najmniej odpowiadającej stali 316L, co w sumie prowadzi do wolniejszego zużycia.
Projektanci wyrobów nowej serii zadbali również o rozwiązania zapewniające możliwie wysoki poziom ich właściwości higienicznych. Głowice 5S5 wykonywane są ze stali kwasoodpornej 316L i 316. Wybierać można spośród kilku nominalnych wydatków cieczy: 165, 200, 250 oraz 300 l/min (przy ciśnieniu 2 bar). Dostępne są różne warianty kąta całkowitego natrysku: 360°, 270° do góry lub do dołu oraz 180° do góry lub do dołu. Przyłącze hydrauliczne urządzenia wykonywane jest jako gwintowane (1”, 1¼”, 1½”) według standardów BSPP lub NPT albo jako nasadowe dla zastosowań o zwiększonych wymaganiach higienicznych. Urządzenie może pracować przy zasilaniu cieczą o ciśnieniu do 10 bar i temperaturze nie przekraczającej 95°C. W spoczynku, np. podczas innych przeprowadzanych w zbiorniku procesów (np. sterylizacji) urządzenie może jednak pozostawać w nim także przy wyższej temperaturze. Montaż głowicy możliwy jest w każdym kierunku. Produkt spełnia wymagania FDA oraz UE 1935/2004. Głowice myjące serii XactClean® HP+ mogą być stosowane również w układach z monitorowaniem obrotów oferowanych przez firmę Lechler.