CO ZYSKUJEMY WYMIENIAJĄC KOCIOŁ NA POMPĘ CIEPŁA?

Co zyskuje inwestor wymieniając kocioł stałopalny na pompę ciepła WATERKOTTE?

Ponad połowa zanieczyszczeń powietrza pochodzi z gospodarstw domowych. Zgodnie z uchwałą antysmogową, do końca 2027 roku wszystkie kotły stałopalne mają zostać wymienione, co już dziś powoduje wzrost liczby instalacji pomp ciepła w modernizowanych domach.  


Trzy główne korzyści wymiany kotła na pompę ciepła  WATERKOTTE: 

KOMFORT

Pompa ciepła różni się w działaniu od kotła tym, że powoli, ale stabilnie ogrzewa budynek i utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Jest urządzeniem nie emitującym zanieczyszczeń i odpadów, niemal bezobsługowym i wygodnym w codziennym użytkowaniu. Pompa ciepła może również skutecznie chłodzić pomieszczenia w budynku (poprzez tzw. chłodzenie pasywne).  Nowoczesne pompy ciepła WATERKOTTE z wyglądu przypominają tradycyjne urządzania AGD. Pompę ciepła WATERKOTTE można umiejscowić w np. pralni, suszarni, piwnicy lub w kuchni, ponieważ poziomem hałasu nie przewyższa innych tradycyjnych sprzętów gospodarstwa domowego.

KORZYŚCI FINANSOWE

Pompa ciepła jest urządzeniem, które charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A++, więc koszty eksploatacji pompy ciepła należą do najniższych. Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej zgromadzonej w gruncie, wodzie lub powietrzu, pompa ciepła wymaga niewielkiej ilości energii elektrycznej dla zasilania sprężarki. Przy zastosowaniu pompy ciepła odpadają koszty budowy komina, zakupu kotła na paliwo stałe lub instalacji gazowej, miejsca na kotłownię i magazynowania opału. Pompa ciepła podnosi wartość finansową budynku, w którym jest zamontowana – łatwiej jest sprzedać dom z niskimi kosztami utrzymania.

brak kotłowni

Kotłownie na paliwo stałe zawsze wiążą się z brudem, emisją spalin i pyłów, koniecznością składowania opału. Po wymianie kotła na pompę ciepła WATERKOTTE, pomieszczenie można wykorzystać w innych celach, na przykład jako suszarnię czy pralnię. Nie ma również potrzeby pomiarów spalin czy czyszczenia komina. 

 

SZUKASZ OPTYMALNEGO ROZWIĄZANIA DO TWOJEGO DOMU?

Wyślij zapytanie