CHŁODZENIE I OGRZEWANIE W JEDNYM SYSTEMIE

Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie grzewczo-chłodzące jest optymalne dla Twojego domu lub firmy, to warto zapoznać się z korzyściami jakie dostarczają swoim użytkownikom pompy ciepła WATERKOTTE oraz maty kapilarne BEKA.

OGRZEWANIE I CHŁODZENIE PODŁOGOWE, SUFITOWE, ŚCIENNE

Wodne ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe, oparte na matach kapilarnych BeKa oraz pompach ciepła WATERKOTTE ma znacznie więcej korzyści w porównaniu z tradycyjnym systemem opartym na kotle spalinowym, grzejnikach lub nad tradycyjną „podłogówką”. System jest energooszczędny dzięki stałej, niskiej temperaturze zasilania, która nie przekracza 30ºC.  Oprócz funkcji ogrzewania w zimie i wytwarzania ciepłej wody użytkowej przez cały rok, system posiada również moduł chłodzący, pełniący funkcję klimatyzatora podczas fal upałów.

SZYBKOŚĆ REAKCJI SYSTEMU

System mat kapilarnych BeKa  tworzą połączone ze sobą cienkie i gęsto rozstawione rurki wykonane polipropylenu. System jest szczelny i trwały, a mały ciężar (ok. 0,3 litra/m²) umożliwia montaż mat w dowolnym miejscu: w podłodze, suficie lub w ścianach, dzięki czemu nie potrzeba dodatkowych grzejników czy kaloryferów. System zasilany jest wodą o temperaturze 25–30ºC podczas ogrzewania w zimie, zaś w celu chłodzenia w lecie, obniża się temperaturę wody do 16–18ºC. Zapewnia to przyjemy chłód w pomieszczeniach podczas upałów. Maty pokrywa się cienką warstwą tynku lub osłania płytami gipsowo-kartonowymi, przez co efekt grzania lub chłodzenia odczujemy już po kilkunastu minutach, podczas gdy przy ogrzewaniu podłogowym trzeba na to poczekać nawet kilka godzin. Chłodzenie płaszczyznowe nie wywołuje wrażenia wyziębienia, jak ma to miejsce w przypadku klimatyzacji. Sam system jest niesłyszalny, a przy tym możliwy do zainstalowania niezależnie od kształtu sufitu czy ściany.

NOWOCZESNY WYGLĄD

Nowoczesne pompy ciepła WATERKOTTE z wyglądu przypominają tradycyjne urządzania AGD. Pompę ciepła WATERKOTTE można umiejscowić w np. pralni, suszarni, piwnicy lub w kuchni, ponieważ poziomem hałasu nie przewyższa inne tradycyjne sprzęty gospodarstwa domowego. System do pracy wykorzystuje jedynie energię elektryczną.

Energooszczędność

Przeciętna pompa ciepła WATERKOTTE zużywa 1 kWh energii elektrycznej, a dostarcza 4 kWh ciepła. Pompy ciepła WATERKOTTE oraz maty kapilarne BEKA nie wymagają przyłącza gazu, oleju, składowania węgla lub drewna.

BEZPIECZEŃSTWO

Zbędna jest kotłownia, budowa komina lub miejsca na opał. System jest przyjazny dla środowiska naturalnego - nie wydziela spalin, nie wymaga zatem serwisowania oraz czyszczenia. Nie ma ryzyka wybuchu, pożaru lub zaczadzenia, jak to ma miejsce w przypadku instalacji węglowej, gazowej czy olejowej.

Sterownie przez internet

Regulacja ogrzewania i chłodzenia odbywa się poprzez panel dotykowy w języku polskim, proste sterowanie komputerem lub przez aplikację w telefonie komórkowym.

Ekologia

Dodatkowo system umożliwia zmniejszenie kosztów utrzymania domu do minimum poprzez uzupełnienie w ogniwa fotowoltaiczne, przetwarzające energię słoneczną w elektryczną. Technika i wysokiej jakości podzespoły zapewniają sprawność systemu przez dziesiątki lat.