ABNOX DOZOWNIKI SMARU

Systemy dozujące ABNOX idealnie sprawdzają się na liniach montażowych, w branży Automotive, AGD i innych, w których konieczne jest dozowanie dokładnie odmierzonej, powtarzalnej dawki smaru. Zastosowanie dozowników ABNOX przyczynia się do oszczędności smaru, czasu i pieniędzy.

Dozowniki ręczne ABNOX występują w wersji pionowej (podwieszane), poziomej, w formie pistoletu lub typu pióro. Sprawdzają się w trudnodostępnych punktach smarowania, w obszarach zagrożeń wybuchem lub miejscach, które mogą być zapomniane.

Dzięki dozownikom ABNOX poszczególne punkty smarowania zaopatrywane są w określonym czasie w niezbędną ilość środka smarowego. Nie występują szkody spowodowane nadmiernym lub niedostatecznym smarowaniem.

Dozowniki ręczne ABNOX stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezawodność maszyn przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacji. Dozowniki ręczne ABNOX spełniają wymagania zachowania czystości procesu produkcyjnego oraz norm ekologicznych.

Zakres regulacji standardowych dozowników smaru ABNOX:

AXDV-C1

Zaleca się stosowanie reduktora ciśnienia smaru. Dozownik może być wyposażony w detektor ruchu tłoka i dysze w formie igieł. Wydajność: 1-20mm3

AXDV-C2

Dozownik może być wyposażony w detektor ruchu tłoka i dysze w formie igieł. Wydajność 10-200mm3

AXDV-C3

Dozownik może być wyposażony w detektor ruchu tłoka. Wydajność: 0,1-2,0cm3

AXDV-C4

Dozownik może być wyposażony w detektor ruchu tłoka. Wydajność: 1,0-6,0cm3